Projekto „Aktyvi vasara su šeima“ įgyvendinimas

Tursučių kaimo bendruomenė džiaugiasi įvykdžiusi dar vieną projektą pagal NVO ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2022 metų veiksmų plano 1.1.6 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“.

Visas projektas buvo suskirstytas į tris veiklas.

Rugpjūčio 27 d. buvo suorganizuota šventė „Sudie, vasarėle!“. Šventės metu vaikučius džiugino batutas ir burbulų šou. Taip pat vaišinomės cukraus vata bei kitais skanumynais. Vaikai ir jų tėveliai turėjo galimybę pasitikrinti pėsčiųjų ir dviratininkų eismo taisykles, sudalyvaudami eismo saugumo viktorinoje ir už tai gavo prizus-atšvaitus.

Rugsėjo 24 d. suorganizuota išvyka į Vilkaviškio rajoną. Pirmiausia aplankėme Sūdavos kaime esantį krašto muziejų, kuris įkurtas buvusiame Rementiškių dvare. Pasiklausėme įkūrimo istorijos, pasižiūrėjome ekspozicijas.

Lankėmės vietinio dailininko Raimundo Dailidavičiaus galerijoje, kurią jis pats įsirengęs savo namų ūkiniame pastate. Gėrėjomės ir aikčiojome pamatę nuostabius dailininko darbus, klausėmės jo tapymo pradžios istorijos ir iš kur semiasi įkvėpimo.

Svečiavomės Sūdavos kaimo bendruomenės namuose, kur mus šiltai priėmė bendruomenės pirmininkė Rita Brazaitienė. Parodė mus vaikų dienos centro ir kitas patalpas, papasakojo, kokius projektus įvykdė, pasidalino džiaugsmais ir vargais, kurie per dvidešimt bendruomenės gyvavimo metų juos aplankė. Jaukiai pasisėdėję toliau keliavome į netoliese esantį alpakų ūkį. Ūkio šeimininkai mus maloniai priėmė, pavedžiojo po alpakų aptvarus, papasakojo apie šiuos gyvūnus įdomių faktų. Prie alpakų galėjome prieiti labai arti ir pamaitinti jas morkomis.

Papietavę „Pegasas“ kavinėje vykome į Paežerių dvarą, kur mūsų laukė edukacija „Tas sviestelio gardumas“. Edukatorė mums papasakojo, kaip atsiranda sviestas. Turėjome galimybę patys jo „susimušti“ senoviniame muštuvyje ir paragauti su gardžia duonele. Taip pat su gidu apžiūrėjome patį dvarą, lipome į apžvalgos bokštą, klausėmės dvaro atsiradimo, čia gyvenusių dvarininkų istorijos.

Iš projektinių lėšų taip pat atnaujinome Tursučių viešąsias erdves. Nupirktas ir organizuotos tvarkymosi akcijos metu parke įrengtas dviračių stovas, bei prie skelbimų lentos įrengtas tiltelis per griovį.

Viso projekto vertė 1421 Eur.

Projektas finansuojamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.