Vaikų dienos centras

Fazaniukas

 Bendruomenei 2018 m. rugpjūčio 22 d. pasirašius panaudos sutartį su Marijampolės savivaldybe, atsirado galimybė turėti bendruomeninius namus. Visuotinio susirinkimo metu pirmiausia buvo nuspręsta įkurti vaikų dienos centrą, palaipsniui plėtoti kitas veiklas pagal kuriamą veiklos viziją. 

Parašius projektą ir jį patvirtinus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, vaikų dienos centras ,,Fazaniukas“ darbą pradėjo 2018 m. lapkričio 5d. Sąraše turime 24 paraiškas dėl VDC lankymo iš 16 šeimų. Lankytojų šeimos gyvena Šunskų miestelyje ir seniūnijos teritorijoje, iš viso 8 kaimuose. VDC teikia nemokamas turiningo vaikų laisvalaikio organizavimo po pamokų ir atostogų metu paslaugas: teikiama pagalba ruošiant pamokas; ugdomi higienos, sveikos gyvensenos  ir kiti įgūdžiai; vykdoma patriotinė, pažintinė, prevencinė veiklos; vyksta meninio ugdymo, skaitymo, lavinamųjų žaidimų ir kitų užsiėmimų valandėlės. Organizuojamas maitinimas, pavėžėjimas į namus, taip pat organizuojamos ekskursijos, išvykos, stovyklos. Vyksta darbas su šeimomis, kurioms teikiamos konsultavimo, informavimo ir sociokultūrinės paslaugos.  Organizuojami bendri susitikimai su šeimomis kalendorinių švenčių ir kitų VDC renginių proga. Vaikai centre jaučiasi saugūs ir gauna turiningą laisvalaikį, pasiruošia kitos dienos pamokoms. VDC veikia darbo dienomis, 5 kartus per savaitę nuo 13 iki 18 val.

Už gautas lėšas iš valstybės ir savivaldybės biudžeto, taip pat savanorių pagalbos ir rėmėjų dėka, atnaujinome patalpas skirtas vaikų ugdymui ir laisvalaikiui, įsigijome reikiamą įrangą vaikų maitinimui. Bendradarbiaujame su įvairiomis institucijomis: Marijampolės visuomenės sveikatos biuru, Marijampolės P.Kriaučiūno bibliotekos Šunskų skyriumi, Marijampolės kultūros centro Šunskų skyriumi, Šunskų seniūnija, Maisto banku