Projektas „Pažintinė kelionė į Anykščių kraštą“

Liepos 13 d. Tursučių kaimo bendruomenės nariai kartu su bičiuliais vyko į miškingąjį Anykščių kraštą.

Nors oras ir nedžiugino, bet tai nesutrukdė praeiti Anykščių regioniniam parke esančio medinių skulptūrų parko takais ir pasigėrėti įspūdingais skulptoriaus Valerij Kunigel darbais. Pusės kilometro take stovi apie 20 iš medžio išdrožtų labai tikroviškai atrodančių skulptūrų. Jų tarpe ir į Gineso rekordų knygą įrašyta skulptūra „Eglė žalčių karalienė”, kurios aukštis siekia 25,11 m.

Pradedant nuo didžiojo Puntuko akmens, drąsiausi ir ištvermingiausi kopė į medžių viršūnes siekiantį Lajų taką ir apylinkes apžvelgė iš apžvalgos bokšto. Medžių lajų takas pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių viršūnių lygyje.

Dėl oro sąlygų numatytas piknikas gamtoje persikėlė į Niūronių kaime, Anykščių rajone įsikūrusį  „Vilarto” žirgyną, kur jo šeimininkė papasakojo apie savo kaip jojikės patirtį, aprodė žirgyno patalpas, kuriose gausu apdovanojimų bei jodinėjimui skirtų priemonių. Žinoma nuvedė parodyti ir žirgus, kuriuos galėjome paglostyti, o vienu net pajodinėti. Pagaliau išlindus saulei, čia pat galėjome  pasidaryti ir planuotą pikniką.

Kelionės pabaigai Anykščiuose mūsų laukė gidė, kuri papasakojo apie Anykščių kraštą, pačio miesto istoriją ir šio krašto garsias asmenybes, vedė senamiesčio gatvelėmis, prie aukščiausios Lietuvoje Šv. apaštalo Mato bažnyčios, A. Baranausko, išgarsinusio Anykščius, paminklo. Vaikščiojant gėrėjomės Šventosios upės krantais, gamtos meno skulptūromis.

Išvyka į Anykščių kraštą subūrė beveik 50 bendruomenės narių, jų artimųjų ir kitų kaimo žmonių. Dažnai dėl užimtumo ar kitų rūpesčių žmonės pamiršta, kokią naudą teikia buvimas gamtoje, nepastebi aplink supančių miškų ar vandens telkinių, įvairių gamtos kampelių, jų teikiamų gėrybių, tad šis projekto įgyvendinimas suteikė tokią galimybę. Pažinti miškingą Anykščių kraštą, pakvėpuoti grynu oru, pasivaikščioti puoselėjamais pažintiniais takais. Toks buvimas gamtoje teigiamai atsiliepia sveikatai, bendrai emocinei būklei. Tuo pačiu išvyka subūrė bendruomenę bendrai veiklai, paskatino bendruomeniškumą, pažadino poreikį keliauti.

Ši išvyka suteikė galimybę pakeliauti ir pažinti savo kraštą  tiems žmonėms, kurie neturi galimybių tai padaryti.

Projektas finansuojamas Marijampolės savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis.